דלג לתוכן
משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח
משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח
כלים חד פעמיים מתכלים, כלים חד פעמיים אקולוגיים, כלים מתכלים, סכום מתכלה, סכום חד פעמי מתכלה, חד פעמי מתכלה, סכום חיטה, סכום עץ, סכו"ם אקולוגי, סכו"ם מתכלה, כלים לעיצוב שולחן, עיצוב שולחן, עיצוב שולחן מתכלה

כלים חד פעמיים מתכלים - תהליך הייצור וההתכלות

האם כלים חד פעמיים מתכלים באמת טובים יותר לסביבה? בקצרה? כן.

כלים חד פעמיים מתכלים, מתכלים בתוך מספר חודשים ועד שנים בודדות לעומת חומרים אחרים שלוקח להם שנים רבות להתכלות אם בכלל - ולא רק פלסטיק, גם זכוכית וחומרים אחרים.

אז ממה הם עשויים? איך הם מתכלים? באנו לעשות לכם סדר. החומרים העיקריים מהם עשויים הכלים המתכלים הם:

עלי דקל - החומר הקשיח יותר שאתם תזהו אותו כעץ/ במבוק.

קנה סוכר - פחות קשיח, במראה של נייר איכותי וטבעי.

מידע על תהליך הייצור וההתכלות

כלים מתכלים הינם כלים המיוצרים מחומרים טבעיים בלבד, ללא תוספת כימיקליים או חומרים כימיים אחרים.

הכלים מיוצרים מפסולת טבעית, עלים שנשרו באופן טבעי ופסולת חקלאית, ולא מחומרים שיוצרו לטובת תהליך זה, מה שעוזר לניצול מירבי של משאבי הטבע הקיימים.

עלי דקל –

כלים מעלי דקל מיוצרים מחומרים טבעיים בלבד.

תהליך הייצור –

העלים שנושרים באופן טבעי מעצי הדקל מלוקטים ומועברים למיון ראשוני, בתהליך המיון הם מחולקים ל-3 רמות איכות. (הכלים שלנו מיוצרים מעלים סוג א'- הרמה הגבוהה ביותר).

לאחר תהליך המיון הם עוברים לתהליך של שטיפה וניקוי (ללא חומרים כימיים), ומשם לתהליך יצירת הצלחת. בתהליך של חום ולחץ גבוה נדחסים עלי הדקל לתוך תבנית היוצרת את צורתה של הצלחת (ללא דבקים או התערבות של כל חומר אחר), כך שהצלחת מורכבת מחומר טבעי בלבד.

תהליך ההתכלות –

תהליך ההתכלות תלוי בסביבה בה הוא נמצא.

הדרך הטובה והמהירה ביותר להתכלות היא בסביבת קומפוסט והמוצר יתכלה בזמן של כ 30 ועד 90 ימים, אך גם אם נזרוק את המוצר לאשפה הרגילה הוא יתכלה בזמן של בין 60 יום ל-3 שנים, זאת מכיוון שכ-40% מהפסולת הביתית היא פסולת אורגנית ומטיבה עם תהליך ההתכלות.

זאת לעומת חומרים אחרים שמתכלים לאחר מאות שנים (אם בכלל) 

קנה סוכר –

כלים מתכלים מקנה סוכר מיוצרים מחומרים טבעיים בלבד.

רוב הפרמטרים של קנה הסוכר דומים לזה של עלי הדקל ותהליך הייצור אף הוא דומה.

קנה הסוכר הינם הסיבים הנותרים לאחר מיצוי הנוזל מקנה הסוכר ובעבר היו פסולת חלקאית המיועדת לשריפה.

תהליך הייצור –

קנה הסוכר הינו "פסולת חקלאית". עצם העובדה שחומר הגלם אינו גדל או מיוצר במיוחד אלא מנוצל לשימוש במקום להשרף או להזרק מהווה ניצול מיטבי ומקסימלי של משאב טבע זה.

תהליך הייצור דומה לזה של עלי הדקל, בתהליך של חום ולחץ גבוה תערובת קנה הסוכר נדחסת לתבנית שיוצרת את צורתה של הצלחת (ללא דבקים או התערבות של כל חומר אחר), כך שהצלחת מורכבת מ- 100% סיבי קנה סוכר טבעי.

תהליך ההתכלות –

תהליך ההתכלות גם כאן תלוי בסביבה בה הוא נמצא.

הדרך הטובה ביותר להתכלות היא בסביבת קומפוסט והמוצר יתכלה בזמן של כ 30-45 ימים, אך גם אם נזרוק את המוצר לאשפה הרגילה הוא יתכלה בזמן של בין 60 יום ל-3 שנים, זאת מכיוון שכ-40% מהפסולת הביתית היא פסולת אורגנית ומטיבה עם תהליך ההתכלות.

זאת לעומת חומרים אחרים שמתכלים לאחר מאות שנים. (אם בכלל)

ההבדל העיקרי בין סיבי קנה הסוכר לעלי הדקל, הוא שעלי הדקל קשיחים יותר ביחס לקנה הסוכר ולכן הכלים מקנה סוכר מעט רכים יותר מכלים מעלי דקל, אך עדיין קשיחים מצלחות נייר ומאוד נוחים לאכילה.

אז כן, לארח בכלים מתכלים זה מטיב עם הסביבה, יש מגוון גדול של כלים מתכלים איכותיים ויפים לכל אירוע ומסיבה.

 

מאמר הבא שולחן ראש השנה בצבעי קרם וזהב

רשום תגובה

* שדה חובה